پس از کشیدن دندان چه مدت باید برای کاشت ایمپلنت های دندانی صبر کرد؟

به شما تبریک می گوییم برای تصمیم به جایگزینی دندان از دست رفته خود با ایمپلنت های دندانی. ایمپلنت ها بهترین و باثبات ترین ترمیم های دندانی موجود هستند که نتایج ظاهری و احساسی که بوجود می آورند فوق العاده هستند. البته طول این زمان در افراد مختلف متفاوت است اما آنچه تعیین می کند چه مدت پس از کشیدن دندان منتظر انجام جراحی کاشت ایمپلنت باشید، میزان ساختار استخوان و بافت است. دندانپزشک شما پس از گرفتن اسکن سه بعدی از منطقه قادر به تعیین طول دوره درمان خواهد بود.

برنامه ریزی برای کاشت ایمپلنت های دندانی

با این حال، هنگام برنامه ریزی برای این درمان، چیزهای متعددی هستند که باید مد نظر قرار بگیرند، یکی از آنها شرایط حفره استخوانی است که برای در بر گرفتن دندان طبیعی استفاده می شود. گرچه این امکان وجود دارد که وقتی دندان کشیده می شود با استفاده از تصاویر رادیوگرافی دندانپزشکی با استفاده از اشعه ایکس و سی تی اسکن ها بتوان دید شفاف تری در مورد وضعیت استخوان بدست آورد. مورد دیگری که می تواند روی روند جایگذاری ایمپلنت های دندانی تأثیر بگذارد نحوه کشیدن دندان است. تکنیکی به نام کشیدن آتروماتیک دندان بسیار ملایم تر است و به حفظ حفره استخوانی اطراف دندان کمک می کند. ما هنگام توصیه بهترین زمان برای کاشت ایمپلنت پس از کشیدن دندان طبیعی همه این موارد را در نظر می گیریم.

شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد:  انواع ایمپلنت و اجزاء آن
بهترین زمان برای کاشت ایمپلنت پس از کشیدن دندان
بهترین زمان برای کاشت ایمپلنت پس از کشیدن دندان

جایگذاری ایمپلنت فوری

اگر شما استخوان کافی اطراف محل دندان کشیده شده داشته باشید، تا ایمپلنت دندانی را تثبیت کند، دندانپزشک شما قادر خواهد بود بلافاصله پس از کشیدن دندان یک ایمپلنت به جای آن قرار دهد. گاهی اوقات ممکن است لازم باشد همزمان پیوند استخوان نیز انجام شود تا فضای کافی اطراف ایمپلنت دندانی وجود داشته باشد. ایمپلنت طی فرایندی به نام اسئواینتگریشن در یک بازه زمانی ۳ تا ۶ ماهه با استخوان پیرامون خود جوش می خورد، که پس از آن روکش مصنوعی روی آن قرار داده خواهد شد. ایمپلنت ها قادر هستند شکل و عملکرد دندان ها را به طور کامل احیاء کنند، و نتایجی باور نکردنی داشته باشند.

جایگذاری زود هنگام ایمپلنت

جایگذاری زود هنگام ایمپلنت های دندانی عبارت است از کاشت ایمپلنت در یک بازه زمانی ۲ تا ۳ ماهه پس از کشیدن دندان، که در طول آن استخوان بهبود پیدا می کند، و محل بهتر آماده می شود. این بازه زمانی امکان بهبود اولیه لثه را نیز فراهم می آورد، و این یکی از مزایای کاشت ایمپلنت های دندانی در این زمان است که این اطمینان را بوجود می آورد که بافت کافی لثه برای محافظت از استخوان و ایمپلنت وجود دارد و می تواند نتایج زیبایی فوق العاده ای داشته باشد. جایگذاری زود هنگام ایمپلنت های دندانی باید طی این بازه زمانی انجام شود، زیرا دو سوم تحلیل استخوان ظرف سه ماهه نخست پس از کشیدن دندان اتفاق می افتد. باز هم لازم است برای بهبود ایمپلنت و پیوند آن را استخوان صبر شود قبل از آنکه دندان مصنوعی کار گذاشته شود، که معمولاً یک دوره ۳ تا ۶ ماهه اضافی نیاز دارد.

شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد:  قرص آشکار کننده پلاک دندان
بهترین زمان برای کاشت ایمپلنت پس از کشیدن دندان
بهترین زمان برای کاشت ایمپلنت پس از کشیدن دندان

جایگذاری ایمپلنت با تأخیر

اگر شما مقدار کافی استخوان در محل دندان کشیده شده نداشته باشید، ممکن است قبل از جایگذاری ایمپلنت های دندانی لازم باشد ابتدا پیوند استخوان را انجام دهید. پس از این فرایند، شما ممکن است به ۳ تا ۶ ماه زمان برای بهبود نیاز داشته باشید، و پس از آن منطقه برای کاشت ایمپلنت آماده خواهد بود. قبل از قرار دادن روکش های مصنوعی دائمی لازم است شما ۳ تا ۶ ماه دیگر صبر کنید.

پیوند استخوان زمانی لازم می شود که استخوان فک تحلیل رفته باشد. این زمانی اتفاق می افتد که استخوان در استفاده منظم نیست یا در نتیجه عفونت تحلیل رفته است. این فرایند کاملاً طبیعی است. اغلب این تحلیل رفتگی زمانی رخ می دهد که حفره خالی جای دندان از دست رفته رها شود و جای خالی پر نشود. علاوه بر این، طی فزایش طبیعی سن و زیر پروتزهای سنتی نیز تحلیل می رود. فشار پروتزها روی لثه ها در طول جویدن موجب کاهش خونرسانی به استخوان می شود که بعلاوه می تواند موجب افزایش نرخ تحلیل استخوان شود.

تسریع دوره بهبود کاشت ایمپلنت با پلاسمای غنی از فاکتور رشد (PRGF)

برای تسریع دوره بهبود پس از کاشت ایمپلنت های دندانی، برخی دندانپزشکان از پلاسمای غنی از فاکتور رشد استفاده می کنند. این تکنیکی است که برای بازسازی استخوان و بافت نرم با استفاده از مقادیر اندکی از خون خود بیمار استفاده می شود. خون درون یک دستگاه سانتریفیوژ قرار می گیرد و می چرخد. طی این فرایند پروتئین های خون که مسئول بهبود زخم هستند از پلاسمای خون جدا می شوند. سپس به منطقه ای از بافت که نیاز به بازسازی دارد تزریق می شود. فاکتور رشد موجود در PRGF روند ترمیم طبیعی بدن را تسریع می بخشد، به همین دلیل در روند بهبود پس از کاشت ایمپلنت های دندانی مفید است.

شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد:  در صورت کنده شدن دندان چه باید کرد؟

PRGF قبلاً با موفقیت در دیگر زمینه ها نیز برای کمک به زمان بهبود استفاده شده است، از جمله جراحی فک و صورت، قلب، و جراحی های بازسازی.

بهترین زمان برای کاشت ایمپلنت پس از کشیدن دندان
بهترین زمان برای کاشت ایمپلنت پس از کشیدن دندان

چرا باید کاشت ایمپلنت های دندانی را انجام داد؟

گرچه این فرایند ممکن است طولانی مدت باشد، اما نتایج ارزش صبر کردن و تلاش کردن برای انجام آن را دارد. ایمپلنت های دندانی بهترین گزینه های موجود برای جایگزینی دندان های سالم و طبیعی هستند. آنها با ثبات و با دوام هستند، و راهکاری دائمی برای احیاء ظاهر، احساس، و عملکرد دندان های از دست رفته می باشند. ایمپلنت های دندانی تنها ترمیم های موجودی هستند که به حفظ استخوان کمک می کنند زیرا آنها درست مانند ریشه های دندان های طبیعی عمل می کنند. با مراقبت های درست، ایمپلنت های دندانی شما می توانند یک عمر دوام داشته باشند.

۰/۵ (۰ نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

*

code

فهرست
error: